royal-port-8807

Duvar kağıdı modelleri

Son yıllarda dekor için kullanımı bir hayli artan ve Avrupa’da, XVIII. yüzyılda, ilk kırtasiye makinesinin icadından sonra yaygınlaşan duvar kağıdı günümüzde otel,ev,ofis,iş yerleri vb. bir çok mekanda kullanıma uygun olarak üretilmekte ve kullanılmaktadır.Yüzlerce modeli bulunan duvar kağıtları günümüzde bir çok farklı model ismi ile çeşitli renklerde ve desenlerde karşımıza çıkmaktadır.Bunlardan bazılarını sizler için sıraladık.

Duvar kağıdı modelleri.

Taş desenli duvar kağıdı: Taş desenli duvar kağıdına bir çok mekanda rast gelmiş olabilirsiniz.

taş-desenli-duvar-kağıdı-4404

Taş desenli duvar kağıdı Tv ünitelerinin duvarlarından tutun bayanların vazgeçilmez mekanları mutfaklara kadar hatta bir çok işyerinde en azından bir duvarlarında fon olarak kullanıldığını görmekteyiz.

taş-desenli-4410

Taş desenli duvar kağıtları Üç boyutlu olarakta üretilmektedir.

taş-desenli-duvar-kağıdı-9004

Damask duvar kağıdı:

Yine bir çok mekanda kullanıma uygun Damask duvar kağıdı; Damask desen olarak anılan şekil ise aslında eski çağlarda kullanılan beş temel dokuma türünden birine denmektedir

Damask Duvar Kağıdı-duvarkagidi-5001
royal-port-damask-duvar-kağıdı-8804

Çiçek desenli duvar kağıdı: Bir çok çeşiti bulunan çiçek desenli duvar kağıtları kimi zaman gül desenli duvar kağıdı olarak karşımıza çıktığı gibi kimi zamanda Tropikal çiçek deseni ile karşımıza çıkmakta.

çiçek-desenli-duvar-kağıdı-Crown

Modern desenli duvar kağıdı:Moder desenli duvar kağıtları bir çok mekanda kullanıma uygun şıklık veren duva rkağıdı modelleri arasında bulunmaktadır.

retro-modern-desenli-duvar-kağıd-5012

Etiketler: , ,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir